Гигантско великденско яйце за 2500 г. от създаването на Неапол

Творението тежи 350 кг

04.04.2025 • 12:17 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Италианският град Неапол отбелязва 2 500 години от създаването си. В знак на почит към града прочута шоколадова фабрика представи гигантско великденско яйце като част от културния проект "Наполи Миленария".

350-килограмовото творение е смесица от традиция и иновация. То е ръчно изрисувано, а в центъра му е омагьосващото изображение на сирената Партенопа, която не успява да примами Одисей и намира трагичния си край до брега на морето в Неапол.

На гигантското шоколадово яйце са изобразени и портрети на обичани личности от Неапол, сред които актьорът Тото, музикантът Пино Даниеле и футболната легенда Диего Марадона.

Създаването на яйцето е продължило три седмици. То ще бъде пуснато в продажба на цена от около 12 хил. евро.


  • Последни
  • Четени
Любопитно виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички