България е 32-ата държава - част от споразуменията на НАСА за космическо сътрудничество "Артемида". Официалното подписване на договора стана на церемония във Вашингтон в присъствието на министъра на иновациите и растежа Милена Стойчева и генералния директор на НАСА Бил Нелсън.
Програмата "Артемида" цели задълбочаване на международното сътрудничество в мирното използване на космическото пространство. А присъединяването на страната ни ще засили стратегическото ни международно партньорство в областта на космическите технологии.
Тагове:
Абровски: Министерството въвежда система за проследяване на храните
Иван Шишков за АМ "Хемус": Не може да си позволим да се събори незаконно строителство в такъв мащаб
Вижте къде в София няма да има вода на 25 юни, четвъртък
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
14 екипажа взеха участие в регата „Fair Play Cup 2026“ във Варна
Синоптиците издадоха жълт код за силни дъждове, бури с гръмотевици и градушки
Правителството обсъжда по-висок размер на социалната пенсия за старост
Без ток във Варна на 24 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (24 юни)
Семейство Тръмп се стреми да разшири имотната си империя в Европа
Иран и Оман започват преговори за управлението на Ормузкия проток
Петролът поевтинява още, все повече танкери преминават през Ормузкия проток*
Икономиката на дълголетието вече променя бизнеса: УниКредит открои четирите технологии на бъдещето