В навечерието на празничния 1 март на бургаския плаж се появиха Пижо и Пенда. Те са изваяни от пясък от артистите Пол и Реми Хогарт. Чужденците от няколко години живеят в морския град и правят скулптури от пясък на важни дати от българския календар.
Пясъчните мартеници създадоха пролетно настроение сред хората, избрали слънчевия ден, за да се разходят край морето.
"Това е най-красивото нещо на Бургас. Има едни хора, които се занимават с изкуство, паралелно на цялата безвкусица и войнстващата посредственост", коментира бургазлия.
Гражданите на морския град са категорични, че творбата от пясък е изключително сполучлива, а създателите ѝ - "специалисти в барелефните изображения".
"Те се оказаха повече българи от самите нас", смятат други.
Руските "ястреби" настояват Путин да използва ядрено оръжие и да убие Зеленски
Камион помете три коли на пътя Кюстендил - Дупница
Слънчево време ни очаква утре, до 37 градуса
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Небивалите жеги ще засегнат най-малко 193 млн. европейци
Хванали с белязани пари шефа на ВиК в Несебър и негов заместник?
Голям ръст на курсистите отчита БМКЦ във Варна
Въвеждат нова задължителна ваксина за децата в България от 1 юли
Бащата на Сияна показа снимка на шофьора, който уби 2 деца и един баща - с телефон в едната ръка и чашка в другата
Стратегическата автономност на Европа се сблъсква с най-важното изпитание - Русия
Луксозната яхта Orient Express се насочва към нова класа технологични милиардери
Шампионите по реклама на Световното първенство по футбол не са официални спонсори
Кризата в германската автомобилна индустрия се задълбочава