В интервю за РИА Новости лекари изброиха най-калоричните ястия на новогодишната трапеза. Между тях влизат салатите с майонеза, пържените картофи и мезетата.
Основният виновник за съдържанието на калории е майонезата. Всяко ястие, към което се добавя майонеза, става много калорично. По този начин почти всички празнични салати попадат в линията на ястията с непреодолима стойност на калории. Най-калоричните лакомства и деликатеси включват също сладкарски изделия, бонбони, както и някои видове шоколад, пържени храни и сладки газирани напитки. Що се отнася до алкохолните напитки, всичко зависи от силата им, но най-висококалорични са водката, коняка и уискито.
Използвайте по-често бавен котлон, съветва БГНЕС.
Калоричното съдържание на майонезата може да бъде намалено чрез добавяне на неподсладено кисело мляко или 10-процентна заквасена сметана към него.
Пилешко или печена пуйка ще ви помогнат да избегнете натрупването на излишни килограми, а разядките от риба притъпяват чувството на глад. Вместо безалкохолни, по-добре е да сервирате минерална вода с лимон, а силния алкохол да замените с пенливо шампанско или сухо вино. Но не повече от една до три чаши. Трябва също да запомните, че най-калоричната напитка на новогодишната трапеза е сокът.
И се опитайте да ядете колкото се може повече зеленчуци. Те бързо ще напълнят стомаха ви и ще ви попречат да преядете.
Снимка: Pexels
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Започна изплащането на пенсиите
И днес жега, но следобед на места гръмотевични бури
Днес се прощаваме с журналиста и писател Димитър Шумналиев
Искандер и С-400 срещу изчерпваща се ПВО: Ново предизвикателство за Украйна
Можем ли да живеем до 146 години, а и повече?
Как да изберем протеинов шейк и за какво трябва да внимаваме?
Психология за родители: Режимът и чувството за предвидимост
Защо рискът от исхемичен инсулт се повишава в горещините?
Нови следи от вода на Марс са открити в стари данни от марсохода „Спирит“
Експерт, предсказал кризата от 2008 г., дава нова, мрачна прогноза за бъдещето
Имплант с размери 2×2 мм възвръща зрението на хора с тежко очно заболяване
Десетгодишен японски учен направи пробив в изследването на пеперудите
Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Кадър на деня за 6 август
Американските борсови индекси са в отстъпление, петролът отново се устреми нагоре
OTP Group отчете силни финансови резултати през първото полугодие
В Европа работят над 10 хил. пивоварни, в България те са 42