Отново напрежение в Слънчев бряг на старта на сезона. Бизнес асоциацията в курорта, в която членуват хотелиери и ресторантьори, написа гневно отворено писмо срещу предложените от вицепремиера Валери Симеонов за промени в Закона за шума.
Акция "Тишина", ръководена лично от вицепремиера Валери Симеонов, беляза лято 2017 в Слънчев бряг.
С отвореното писмо, адресирано до всички туристически сдружения и неправителствени организации, от Бизнес асоциация "Слънчев бряг" призовават за гражданска активност, за да не се стигне отново до това. Те са обезпокоени от готвените промени от вицепремиера в Закона за шума.
Според собствениците на заведения предложението да се монтират уреди за контрол на децибелите в заведенията на открито било имагинерно, лишено от логика.
Промените, предложени от вицепремиера Валери Симеонов, предвиждат още завишаване на санкциите спрямо лицата, които не спазват ограниченията и забраните. Предлага се минималните глоби да се увеличат до 1000 лв., а максималните да достигнат до 20 хиляди лева.
Част от хотелиерите в Слънчев бряг обаче подкрепят борбата срещу шума в курорта. От бизнеса в курорта предлагат да се организират обществени обсъждания, на които заинтересованите страни да изразят мнение и възражения.
Идеи за релакс за заети жени
Как храната може да подпомогне метаболизма след 40 години
Локализираха двата пожара в Хасковско
Хакан Фидан: Турция предложи мораториум върху бойните действия в Украйна (ВИДЕО)
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Пентагонът разсекрети нова порция документи за НЛО
Кинжалът на Тутанкамон е изкован от метеорит
Сондата „Луси“ на НАСА успешно тества камерите си преди срещата с троянските астероиди
Космическият влекач LINK се стабилизира и се готви за среща с телескопа Swift
Украйна: Не сме насочвали умишлено дрон към България
Седмичен хороскоп 10 август - 16 август 2026
Полицията във Варна излезе с призив и съвети към плажуващите
Черно море представи дублиращия си отбор за есента
МВнР привика посланичката на Украйна у нас
Иран намекна за сделка за Ормуз, но само ако условията му бъдат изпълнени
Квантовата заплаха затяга примката около врата на криптовалутите
Кадър на деня за 8 август
Дронът, паднал на българска територия, най-вероятно е дрон-примамка „Майя“