Разбиха най-голямата група за трафик на мигранти у нас

Поне 17 души са арестувани, претърсени са адреси в София, Ямболско и Бургаско

24.06.2019 • 13:02 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Разбиха най-голямата група за трафик на мигранти у нас
Разбиха най-голямата група за трафик на мигранти у нас

Прокуратурата и ГДБОП разбиха най-голямата група за трафик на мигранти у нас. Поне 17 души са арестувани. Бяха извършени претърсвания, изземвания и разпити на свидетели в София, Ямболско и Бургаско. 

Групата е част от международен канал и се е занимавала с трафик на мигранти основно от Афганистан към Западна Европа. 

Схемата е била следната - българската група посреща мигрантите, които са минали през Иран и границата ни с Турция, настанява ги в района на Свиленград. След това се транспорират до София и настаняват в ромските махали "Орландовци" и "Факултета", а оттам - към Сърбия.

Гледайте репортажа.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК

 


  • Последни
  • Четени
Репортажи виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички