Полицаи и надзиратели от различни краища на страната излязоха на протест под прозорците на властта навръх професионалния си празник.
Основното искане е увеличаване на ставката на нощния им труд, която сега е 25 стотинки на час. Служителите на МВР и синдикалисти настояват тя да се покачи на 2,50 лв.
Под прозорците на властта представители на синдикатите в МВР казаха, че 25 стотинки на час е недостойно заплащане, което не може да компенсира труда им, а други го определят като подигравка.
Все пак полицаи и надзиратели са готови да направят компромис, но по думите им всеки от тях дава по около 8 нощни дежурства в месеца, за което получават около 25 лева.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Инфлацията погубва романтиката: Поколението Z пести от срещи и връзки
Треската за имоти в Дубай се охлажда, но продавачите не свалят цените
Притисната от войната Украйна не просто модернизира енергетиката си, а я изгражда наново
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна