Националната комисия за борба с трафика на хора е идентифицирала близо 50 българчета за първите три месеца, които са станали жертви на трафик на хора, каза секретарят й Камелия Димитрова. Тя уточни, че непълнолетните са заставени да просят или да работят в селското стопанство. В същото време за 2017 година са установени 500 жертви на трафик. А в Европа са около 15 600.
Набирането на жертви основно става през интернет или от уста на уста в затворени общности. Швейцарският експерт по сигурност Доминик Вислер припомни, че в рамките на швейцарска програма у нас има изграден за първи път приют за деца, които са станали жертви на трафик. Само 6 на сто от хората обаче свързват трафика на хора с трудовата експлоатация, посочи той. И припомни, че в рамките на кампания на една фалшива обява за работа, приличаща на тези, които трафикантите публикуват, са се отзовали 200 души.
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Криптовалутите разделят мъжете и жените, левите и десните – но защо?
Управляващите искат проверка на разходите за пенсии и социални плащания
Тръмп обяви война на зелената енергия, но тя вече не зависи от политиката и субсидиите
Европа си припомня как да бори жегата с "народни средства"