Барселона посреща Манчестър Сити тази вечер, след като в първата среща в Англия, "каталунците" спечелиха с 2:1. Въпреки предимството, което имат мениджърът на испанския гранд Луис Енрике предупреди футболистите си да не се чувстват сигурни четвъртфиналисти. Само два пъти до сега в историята на Шампионската лига се е случвало отбор, който е загубил първия мач у дома да преодолее осминафиналната фаза. Статистиката е на страната на Барселона, когато става дума за елиминации. В 33 случая от 35 "каталунците" са се класирали, след като са спечелили първия мач, независимо къде.
Серхио Бускетс няма да играе в мача с Манчестър Сити, а вероятно ще пропусне и неделното дерби от Примера Дивисион с Реал Мадрид. В зоната на централните полузащитници ще излязат Иван Ракитич и Хавиер Масчерано. Несъмнено на триото Меси, Неймар и Суарес пък ще се разчита да тормозят бранителите на английския шампион.
Столичен квартал остава без топла вода до 26 юни
Тръмп се оплаква наред – от Италия и Мелони, от медийна публикация
Взрив в газов терминал в Катар, 18 души са в неизвестност
Нова молекула дава революционна надежда в борбата срещу Алцхаймер
CAR-T терапия помага за бъбречна трансплантация при високи нива на антитела
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
Мачовете по ТВ днес (22 юни)
Без ток във Варна на 22 юни 2026
Честваме паметта на свещеномъченик Евсевий Самосатски
Времето във Варна на 22 юни 2026
Египет обърна Нова Зеландия и се класира за 1/16-финалите на Мондиала
Москва затвори летищата заради дронове, Зеленски призова Лукашенко за деескалация
Амбициите на Тръмп целят да превърнат крехкото примирие в Либия в петролен бум
Кадър на деня за 21 юни
Иран прекрати преговорите със САЩ след заплахите на Тръмп