Надал победи Раонич на четвъртфинала на Мастърса в Маями

Световният номер едно се наложи над канадеца с 4:6, 6:2 и 6:4.

28.03.2014 | 14:59 Редактор: Мариета Иванова
 Надал победи Раонич на четвъртфинала на  Мастърса в Маями

Рафаел Надал преодоля четвъртфиналната фаза на Мастърса в Маями след обрат над Милош Раонич. Световният номер едно се наложи над канадеца с 4:6, 6:2 и 6:4. В първия сет Надал пропусна три точки за пробив, а при 4:5 и сет бол за Раонич допусна двойна грешка. Така канадецът спечели първия си сет след пет мача срещу именития си съперник. Силите му обаче стигнаха само за това. Във втората част Надал направи два пробива и се откъсна до 4:0 гейма, а до края на сета даде само два гейма на Раонич. В третия сет испанецът се задоволи с еднократното спечелване на подаването на опонента си, което бе напълно достатъчно за успеха. Лидерът в световната ранглиста се класира за шести път на полуфиналите в Маями като все още няма спечелена титла след загубени три финала.

В следващата фаза Надал ще се изправи срещу Томаш Бердих, елиминирал Александър Долгополов с 6:4 и 7:6. В първия сет при 4:4 гейма, Бердих стигна до решителен пробив, с което поведе в мача.  Във втората част Долгополов имаше отличен шанс да изравни резултата, след като сервираше при резултат 5:4 за него. В последния момент обаче Бердих върна пробива и се стигна до тайбрек, в който чехът не даде шансове на своя съперник.

В първия полуфинал един срещу друг се изправят Новак Джокович и Кей Нишикори. Мачът трябва да започне в 21 часа. Двубоят между Надал и Бердих ще стартира не преди 1 час след полунощ.