АЗ нокаутира Витес насред Арнем

Два гола през първото полувреме сломиха Витес

05.02.2014 | 15:02

Отборът на АЗ Алкмаар победи вече бившия лидер в холандската Ередивизи Витес с 2:0 като гост вчера. Така Витес изпусна шанса да си върне първото място и остана с 2 точки под върха, където Аякс е и с мач по-малко. След снощната си победа АЗ Алкмаар се изравни по точки с петия Хееренвеен, който обаче също е с мач по-малко.

Още в 20-ата минути защитникът на Витес Патрик ван Аанхолт имаше нещастието да си отбележи автогол, опитвайки се да избие центриране от фланга. Последва натиск на Витес, който не само, че не доведе до изравняване, но и се стигна до втори гол във вратата им. След една избита от центъра топка Арон Йоханссон се възползва от грешка на двама защитници на Витес и с елегантен прехвърлящ удар удвои три минути преди края на първото полувреме.

През второто полувреме домакините продължиха да опитват да се върнат в мача, но и смените на треньора Фред Рутен нямаха особен ефект и в крайна сметка резултатът остана непроменен.