Холандия размаза Унгария с 8:1

Ван Перси вече е номер 1 по голове за "лалетата".

12.10.2013 | 09:37

Холандия постигна разгромна победа с 8:1 над Унгария в световна квалификация от Група "D", предаде gol.bg.

Maчът бе без абсолютно никакво значение за домакините, но въпреки това те показаха класата си.

Селекционерът Луис ван Гаал реши да пусне силен титулярен състав в който личаха имената на Робин ван Перси, Рафа ван дер Ваарт, Ариен Робен и Кевин Стротман.

Ван Перси вкара три гола за успеха на своите, разписвайки се в 16-ата, 44-ата и 53-ата минути. По този начин той задмина Патрик Клуиверт по голове с фланелката на страната. Нападателят има общо 41 попадения в сметката си, докато бившият нападател на Барса е с 39.

Стротман вкара също гол в 25-ата, а и Ленс записа името си сред голмайсторите, реализирайки в 38-ата минута. Освен това в 65-ата гостите си вкараха автогол, а в 85-ата минута Ван дер Ваарт също се отчете. За крайния резултат точен бе Робен в 90-ата минута. Почетният гол за "Маджарите" дойде след попадение от дузпа на Джуджак в 47-ата минута.

След този мач Холандия има 25 точки на върха, а унгарците вече са 4-и в класирането с 14 точки.

Турция мина на второто място с 16 точки след победа от 2:0 над Естония като гост, която дойде след голове на Булут и Йълмъз в 27-ата и 47-ата минути.

Румънците са трети, но имат същия актив, след като надвиха Андора като гости с 4:0. Кересу, Станку, Торже и Лазар вкараха за гостите в 42-ата, 54-ата, 62-ата и 85-ата минути.