Байерн Мюнхен разби Манчестър Сити с 3:1

Манчестър Юнайтед не успя да устиска победата при тежкото си северно гостуване на Шахтьор Донецк, завършвайки наравно 1:1 в мач от Група А на Шампионската Лига.

03.10.2013 | 14:58

Байерн Мюнхен разби Манчестър Сити с 3:1 като гост в двубой от група "D" на Шампионската лига. Срещата се игра на стадион "Етихад Стейдиъм".

Европейският клубен първенец тотално надигра своя опонент и направи куп пропуски, отправяйки цели 20 шута, срещу осем на англичаните. Гостите откриха резултата в началото, когато далечен изстрел на Франк Рибери изненада Харт.

След почивката момчетата на Пеп Гуардиола нанесоха своя решителен удар и нанизаха още две попадения в рамките на пет минути, чрез Томас Мюлер и Ариен Робен.

Десетина минути преди края на мача Негредо намали резултата, след като малко преди това Мюлер бе нацелил напречната греда. В края на мача германците видимо намалиха оборотите. Давид Силва нацели напречната греда от фаул, а червен картон получи Боатенг.

Така Байерн е на върха в групата с пълен актив от 6 точки, докато Манчестър Сити е с три пункта. Толкова има и ЦСКА Москва.

В герой за домакините се превърна бразилецът Тайсън, който изравни в 76-ата минута със силен изстрел с десния крак, след груба грешка на Видич.

Преди това Дани Уелбек бе извел "Червените дяволи" напред в резултата с гол в средата на първото полувреме.
Така двата отбора събраха по 4 точки и делят първото място в групата.

С по два гола на Кристиано Роналдо и Анхел ди Мария Реал Мадрид постигна убедителна победа с 4:0 срещу Копенхаген в мач от Група B на Шампионската Лига, игран на стадион "Сантяго Бернабеу".

Подобно на предишния двубой срещу Галатасарай, белите не показаха кой знае колко добра игра през първото полувреме. Все пак Кристиано Роналдо откри резултата с удар с глава отблизо след центриране на Марсело.

След почивката обаче мадридчани заиграха доста по-леко и в средата на частта Роналдо вкара нов гол с глава след ефектна асистенция на Ди Мария.

Аржентинецът бе най-добрият играч на терена и напълно заслужено последваха два негови гола, единият след индивидуален пробив, а другия след грешка в защитата на гостите.

В самия край на мача пък Икер Касияс, който до този момент нямаше много работа, зарадва феновете с три поредни блестящи спасявания.