Байерн (М) отстрани Цюрих след 1:0

Единственото попадение в мача вкара Марио Гомес.

24.08.2011 | 14:34

Байерн (Мюнхен) победи Цюрих като гост с 1:0 мач-реванш от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига. Така с общ резултат 3:0 баварците продължават напред. Единственото попадение в срещата отбеляза Марио Гомес още в седмата минута след добро подаване на Томас Мюлер. Така домакините трябваше да отбележат четири гола, за да продължат, което се оказа непосилна задача за тях. Марио Гомес се контузи в края на полувремето и на почивката бе заменен от Нилс Петерсен.
През втората част Байерн продължи да атакува вратата на Джони Леони, докато Цюрих рядко застрашаваше съперника си. Най-близо до гол за домакините беше Адмир Мехмеди в 55-ата минута, но изстрелът му мина покрай вратата. За Байерн пропуски направиха Франк Рибери и резервата Петерсен. Така Байерн вече чака жребия за груповата фаза и продължава да мечтае за финал на собствения си стадион.