Димитров отпадна от Бризбейн заради болки в рамото

Българинът изгуби четвъртия си мач срещу Федерер на 8 януари

09.01.2016 | 09:55 Редактор: Мария Аладжова

Първата ракета на българския тенис Григор Димитров се е отказал от полуфиналите в Бризбейн, съобщиха организаторите на турнира. Димитров имал силни болки в рамото, което наложило отпадането му от надпреварата.

Новината дойде малко след като на 8 януари нашият тенисист загуби от бившия номер 1 в света Роджър Федерер с 4:6, 7:6(4), 4:6. Това е четвъртата среща между двамата и съответно четвъртото поражение за Димитров в тези мачове.

След срещата вчера, Федерер сподели, че победата над българския тенисист не му се дала лесно, но според него на Димитров тепърва му предстояло да докаже играта си.

Гришо трябваше да играе срещу австралийците Джеймс Дъкуърт и Крис Гучионе. С отпадането му от турнира обаче, двамата домакини получават директно място във финала.

Тази сутрин той благодари на феновете и на организаторите на събитието, които от своя страна споделиха, че очакват да го видят отново през 2017 г.