Има ли политическа криза в България? Повече от месец на този въпрос по различен начин отговарят родните политици, политолози и социолози. “Няма правителствена криза. Парламентарното мнозинство подкрепя премиера и правителството.”, казват управляващите и се мъчат да убедят по-скоро себе си, отколкото нас. "Кризата е повсеместна" - говорят от опозицията и продължават да не правят нищо.
"Неспособността на кабинета "Борисов 3" да решава проблемите дестабилизира правителството, обществото и държавата; налице е криза в доверието към институциите и всички, които се занимават с политика." - единодушни са повечето експерти.
По всичко личи, че спокойствието за Бойко Борисов във властта приключи. Действията на премиера са безрезултатни и нямат ефект. Дори министерските уволнения и показните силови акции срещу домораслите олигарси не носят успокоение.
Напрежението и общественото недоволство са високи и растат. Защо и как управляващите блокираха държавата?
Промените в правителството са факт след публични разправии и скандали. Всяка смяна идва с надеждата за нови идеи, модели и действия; за подобряване на работата и издигане на нейното качество. Ще се осъществят ли тези очаквания с новите попълнения “на върха” в трите важни министерства?
Коментари по тези и още теми в предаването на политолога Теодор Славев, икономиста Даниел Парушев и народните представители Александър Иванов от ГЕРБ и Димитър Данчев от "БСП за България" в предаването "Q & A", събота, 16.30 часа, Bulgaria on air!
Крадци отмъкнаха пари и повредиха икони в параклис в село Свирачи
Фекални води изтекоха в морето край "Свети Влас"
Съдът задължи "Булгаргаз" да разкрие доставките и плащанията по договора с "Боташ"
Взрив във военния завод в Белица, задействат системата BG-ALERT за опасност
Бебето отказва шише – какви могат да бъдат причините?
Често срещана инфекция на кожата през лятото – импетиго
Дентално здраве от детството до зрелостта: Менопауза и орално здраве - хормоналният фактор в устната кухина
Дори лекото недоспиване може да повиши теглото
По-опасен от „Титаник“: Каква зловеща тайна крие потъналият преди 70 години лайнер
НАСА тества сгъваема антена за марсианските хеликоптери SkyFall
НАСА удължи живота на „Вояджър 2“ с уникална операция от 21 млрд. км разстояние
Откриха мистериозен пещерен охлюв в Китай, от който съществуват само три екземпляра
Окошариха жена за кражба на алкохол и козметика от магазин във Варна
Арестуваха грабител, пребил и ограбил 34-годишен мъж в центъра на Варна
Дрогиран шофьор се блъсна челно в друга кола в центъра на Приселци
Пиян шофьор предизвика катастрофа край Варна и избяга
Петролът пак поскъпна
Експерт: Идва краят на многослойните опаковки, мономатериалите се превръщат в норма
Икономистите очакват Швейцария да не повиши основните лихви преди средата на 2027 г.
Revolut получи пореден банков лиценз - този път във Франция
Наемането на служители във Великобритания дава признаци на възстановяване