Генералният секретар на ООН Бан Ки Мун смята, че продължаващите безредици не са в интерес на нито една от страните. ООН е готова да продължи с регулирането на кризата.
Вицепрезидентът на САЩ Джо Байдън ще посети Киев на 22 април, в знак на подкрепа към украинското правителство.
Преди това, в телефонен разговор с руския министър на външните работи сергей Лавров, държавният секретар на САЩ Джон Кери заяви, че кризата в Украйна не може да бъде решена без съгласието на страните по необходимостта от федерализация на Украйна и че проблемът не е в руско-западните или руско-украинските отношения, в дълбоката криза на държавността на Украйна.
Джон Кери е предупредил за възможността от „допълнителни последици“ във връзка с руската позиция по украинската криза.
Вашингтон изразява още тревога от „насилието и саботажа“ на про-руските активисти в Източна Украйна.
Напрежението в източните райони продължава. Въоръжени лица да превзели два полицейски участъка в Донецк и Красный Лиман, съобщава Bloomberg като цитира министъра на вътрешните работи на Украйна Арсений Аваков.
На 12 април вечерта се проведе извънредно заседание на Съвета по национална сигурност на Украйна по ситуацията в Източна Украйна. На заседанието, председателствано от президента Александър Турчинов са били обсъждани антитерористични мерки и въпроси, свързани с нормализацията на ситуацията в Източна Украйна.
В събота сутринта, 12 април, неизвестни въоръжени с автоматично оръжие лица са превзели районната администрация на милицията в Славянск. Затворили са входните артерии към града и са изградили барикади на ключови места.
Колев поиска да напусне дома си заради участие, прокуратурата отказа
81% от руснаците подкрепят прекратяването на войната в Украйна "още утре"
Илин Димитров: Край на туристическото междучасие, готвим нов модел на управление
Изтребител ескортира пътнически самолет, прелетял над България
Мозъкът има древен „филтър“, който решава кое заслужава вниманието ни
Защо шумът на дъжда ни успокоява?
Инхибитори на комплемента – приложение при хемолиза и редки заболявания на имунната система
Възможен ключ към по-здравословно стареене се крие в клетъчните „електроцентрали“
Учени предлагат изкуствено затъмняване на Слънцето като мярка срещу супер Ел Ниньо
Уникален пейзаж: Пустиня в Боливия се превръща в гигантско огледало
Китай вече притежава най-бързия суперкомпютър в света
Учените са озадачени: Откриха една от най-големите структури във Вселената
Какво време ни очаква в сряда?
Варненка влиза в затвора за неплащане на издръжка на двете си деца
Учениците от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ се връщат в сградата на училището от 15 септември
Какво показват резултатите от тазгодишните матури?
Али Юзеир търси нокаут в битката срещу Джошуа Акингбаде на SENSHI 32 Grand Prix
Броят на свободните работни места в САЩ леко се увеличава
Инфлацията в Германия се успокоява благодарение на спада в цената на петрола
Dow Jones е напът да запише най-доброто си първо полугодие от 5 години*
България търси извънсъдебно споразумение по иска на "Лукойл"