Заради стачката на пилотите на френската авиокомпания Air France приходите на ЕasyJet, британски нискотарифен авиопревозвач, са се увеличили с 5 милиона паунда. От EasyJet обявиха, че очакват печалбата им преди данъци за финансовата година, която приключва на 30 септември, да е между 575 и 580 милиона паунда. Годишният ръст по този показател може да достигне над 20%.
По време на стачката британският авиопревозвач е увеличил капацитета си във Франция с 3000 места. Сега въпросът е дали компанията ще успее да задържи някои от клиентите, които са използвали услугите ѝ заради стачката във Франция.
Кари Лундгрен от Bloomberg TV коментира, че нискотарифните авиопревозвачи като EasyJet са млади компании, използващи млади екипажи. Повечето от екипажите на EasyJet са на възраст под 40 години, а едва 14% от пилотите им са над 50-годишни. Освен това подобни компании са силно фокусирани върху намаляването на разходите.
Кари Лундгрен, Bloomberg TV
Няма леки наркотици и няма такива, които не пристрастяват
Колин Фарел се появи с красива дама на червения килим - разберете коя е тя
Явор Гечев: Новият дълг отива за фискалния резерв, а не за харчене
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Нидерландия разби Швеция с 5:1 на Мондиала
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Кадър на деня за 20 юни
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца