Споразумението с "Уестингхаус" не изисквало инвестиции от централата

Това се казва в информация, разпространена от американската компания

11.08.2014 • 15:37 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Споразумението с
Споразумението с "Уестингхаус" не изисквало инвестиции от централата

Споразумението с "Уестингхаус" за строеж на VII блок на АЕЦ „Козлодуй“ не изисква инвестиции от страна на самата централа, на нейни дъщерни дружества или на държавата, освен ако няма допълнителни договорености. Това се казва в информация, разпространена от американската компания. Оттам уточняват още, че в документа няма включени държавни гаранции, нито договори за изкупуване на електроенергия или цени за построена мощност.

Преди дни споразумението с американската енергийна компания беше разпространено от АЕЦ „Козлодуй“ съобщи за споразумението, но със заличени части от текста.

Днес от "Уестингхаус" обясниха липсата на тези части с аргумента, че разкриването на някои от условията в споразумението би дало предимство на конкуренцията. От компанията допълват, че ще предоставят анализ на бъдещото търсене на енергия и прогнозна цена за електроенергията, произведена от бъдещия реактор в АЕЦ "Козлодуй".


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички