Зимният туристически сезон чука на вратата, а от хотелиерския и ресторантьорския бранш алармират, че липсват кадри.
"Имаме десетки хотели и ресторанти, в които има кадри, те си работят. Туризмът е семеен бизнес. Къде няма персонал - където не сме си направили формулата. Имате един човек, който лежи цяла година, догодина го искате енергично да тича и сервира. Пътят е да си професионалист и да работиш", обясни директорът на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов.
"Даваме 2,4 млрд. лева, за да отидат на Терминал 2. Бедните българи даваме пари за обучение на нашите деца да отидат да работят в Германия. Едни хубави деца ги изпращаме в чужбина, къщите тук се срутват, селата обезлюдяват...", алармира от своя страна той пред Bulgaria ON AIR.
Драганов е на мнение, че сме инвестирали милиарди "в някакви хотели, в нещо сезонно, с твърдението, че туристите идвали през лятото в България". Според него сме инвестирали в концепцията "Балкантурист" от 1953 година.
"Абсолютно грешна концепция. Презастроихме морето с хотели, които не ни трябват", подчерта директорът на Института за анализи и оценки в туризма.
Според него сме направили системата така, че си унищожаваме хората и не сме създали организация бизнесът да поеме дуалното обучение. На страната ни са необходими около 60 нови лифта, смята гостът в предаването "Денят ON AIR".
Румен Драганов коментира и ексклузивната новина за оставката на вицепремиера Валери Симеонов, която премиерът Бойко Борисов веднага прие. Лидерът на НФСБ хвърли оставка след 26 дни на протести от страна на майките на деца с увреждания и техни съмишленици.
"Оставката на Валери Симеонов не решава проблема на майките на деца с увреждания. Чу и спря шума на Слънчев бряг. Даде глътка вяра на хората от Несебър, Равда и Свети Влас, че някой може да спре това абсолютно беззаконие, което тероризираше местното население и туризма. Той даде много добър пример как държавата трябва да се вслушва в съветите на местното население", каза Драганов.
Васил Божков проговори за исканите милиони от Левски
Дрогиран рани 22-годишен при скандал пред игрална зала в Сандански
Отговор до Шишков: Модернизацията на лифта до Мальовица е с всички законни разрешителни
Критик на режима в Русия остава спорна фигура в емиграцията
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Над 27 000 евро от благотворително бягане бяха събрани за обновяването на Първо УНГ отделение на ИСУЛ
Алергия към слънцето – как се появява и как да се справим с нея?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни
Европейските космически оператори се споразумяха за нови правила за безопасност в орбита
Оставиха Стоян Колев в ареста
Обсъдиха Годишния план за социалните услуги във Варна за 2027 г.
Наградиха призьорите в турнира по водно спасяване
Уволненият шеф на кадастъра във Варна жали освобождаването си в съда
Дронове удариха два кораба в Черно море
Русия продаде дял във водеща компания за добив на злато за 1,3 млрд. долара
В. Христакиева: Все повече работодатели инвестират в екипите си с грижа за психичното здраве
Иран намекна, че може да започне да таксува корабите, минаващи през Ормузкия проток
Завършването на Националната детска болница може да се отложи за 2035 г.