Синдикати и работодатели в спор за ръста на вноската за пенсии

Министърът на труда и социалната политика Ивайло Калфин предложи вноските за пенсии да се увеличат с 0,5%

19.01.2015 • 13:43 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Синдикати и работодатели в спор за ръста на вноската за пенсии
Синдикати и работодатели в спор за ръста на вноската за пенсии

Синдикати и работодатели в спор за увеличението на вноската за пенсии. От профсъюзите обявиха, че винаги са настоявали за това да има по-високи вноски за пенсия, защото дефицита в НОИ продължава да расте.Работодателите обаче се обявиха против. От Българската стопанска камара, заявиха, че се чувствали излъгани от правителството, защото дошли на власт с декларация, в която било записано, че няма да се увеличават данъци, а сега се правело точно обратното.

 

 

Във вторник експертните разговори за пенсионната реформа продължават. Припомняме, че през почивните дни министърът на труда и социалната политика Ивайло Калфин предложи вноските за пенсии да се увеличат с половин процент.


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички