Четири нови плажа предстои да бъдат картотекирани в регионалното министерство. Новообразувалите се ивиците са край Созопол, "Маслен нос" и при курорта "Свети влас", съобщи тази сутрин за националната телевизия областният управител на Бургас Константин Гребенаров. Той се надява експертите за узаконят плажовете най-късно до месец, за да бъдат дадени още този сезон на концесия.
В момента на територията на областта има 26 големи неохраняеми плажа, за които няма интерес. Частниците не ги искат, защото са отдалечени, не са посещавани и не могат да си избият инвестицията, обясни Гребенаров. По време на разговори с предишния екип на МРРБ той е предложил да бъдат разделени на по-малки части, така и таксата за концесията ще падне.
Друго предложение на областният управител е необитаеми плажни ивици да бъдат давани на хотелиери, които искат да ги облагородят. Подобна идея изказаха миналата седмица черноморски кметове.
След като стана ясно, че парламентът налага забрана за строеж край брега управниците на Созопол, Поморие, Царево и Приморско и завиха, че това щяло да доведе до отлив на концесионери, липса на интерес от страна на хотелиерите към ивиците, а инвеститорите щели да се пренасочат към Турция и Гърция. Проблем във закона видя и президентът, който за част от направените поправки сезира Конституционния съд.
Как да се предпазите от кърлежи това лято?
Ямал: Мечтал съм да бъда на Световното, последният турнир гледах от класната стая
Германия започва масова депортация на афганистанци
30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Кадър на деня за 21 юни
Иран прекрати преговорите със САЩ след заплахите на Тръмп
САЩ засилват икономическата си война, но враговете не трепват
Енергийният преход на Китай сега зависи от декарбонизацията на промишлеността