И втория си мач във Висшата лига "Манчестър Юнайтед" не успя да спечели, въпреки че както и преди седмица срещу "Арсенал" и сега игра добре.
"Червените дяволи" стигнаха само до 1:1 при гостуването на "Фулъм", макар че поведоха, а пропуснаха и други добри възможности, като Бруно Фернандеш пропиля дузпа, а и Матеуш Куня не съумя да вкара.
Домакините показаха характер и както и срещу "Брайтън" отказаха да загубят, постигайки второ поредно равенство, а и като цяло развръзката сякаш бе логична, тъй като мачът бе равностоен.
Началото бе силно за гостите. Двубоят започна с удар над вратата на Матеуш Куня, а секунди след това бразилецът нямаше късмет, след като стреля в гредата по диагонала. Всичко това в първите 2 минути.
Домакините отговориха с извеждащо подаване към Кинг, но Баяндър спаси с крак, преди почти веднага след това Куня да бъде изведен сам срещу Лено и то от вратаря си, но Бернд Лено спаси по отличен начин.
Втората част започна равностойно, а логично няколко минути след началото Аморим пусна Бенямин Шешко вместо Каземиро. Не той обаче се превърна в герой. При корнер в 58-ата минута Лени Йоро засече с глава. Топката излизаше в аут, но се отклони в тялото на Родриго Мунис и така Червените дяволи поведоха.
Марко Силва реагира с няколко смени и те дадоха резултат, защото "Фулъм" изравни. В 73-ата минута Айоби центрира отляво, Хименес се размина, но зад гърба му току-що влезлият Емил Смит-Роу засече и прати топката в близкия ъгъл за 1:1.
"Юнайтед" реагира и в 88-ата минута влезлият малко преди това Хари Магуайър стреля на сантиметри встрани с глава, пропускайки да донесе успеха на отбора си. След още 1-2 напрегнати ситуации и пред двете врати обаче, мачът завърши 1:1.
Четете повече в gol.bg.
Снимка: Reuters
Няма леки наркотици и няма такива, които не пристрастяват
Колин Фарел се появи с красива дама на червения килим - разберете коя е тя
Явор Гечев: Новият дълг отива за фискалния резерв, а не за харчене
Натали Портман чества 45-тия си рожден ден, демонстрирайки сладкото си бременно коремче
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Нидерландия разби Швеция с 5:1 на Мондиала
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Кадър на деня за 20 юни
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца