Виктория Томова е с крачка по-близо до основната схема в Синсинати

Първата ни ракета се наложи над Луиза Чирико с 6:2, 6:1

05.08.2025 • 19:27 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Томова ще се изправи срещу победителката от двубоя между десетата в схемата Елза Жакмо и Кая Юван.
Томова ще се изправи срещу победителката от двубоя между десетата в схемата Елза Жакмо и Кая Юван.

Първата ракета на България Виктория Томова преодоля първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) от сериите WTA 1000 с награден фонд 5 152 599 долара.

Българката се наложи над Луиза Чирико (САЩ) с 6:2, 6:1 само за 59 минути игра.

Томова овладя инициативата, след като изоставаше с 1:2 в първия сет и го приключи при 6:2 след пет поредни безответни гейма и общо два пробива срещу Чирико.

Първата ракета на страната в женския тенис даде само гейм на американката във втория сет и завърши категорично със серия от четири гейма за 6:1 при втория си мачбол, предаде БНР.

Във втория кръг на квалификациите, в опит да се класира за основната схема, Томова ще се изправи срещу победителката от двубоя между десетата в схемата Елза Жакмо (Франция) и Кая Юван (Словения).

Снимка: архив, БГНЕС


Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички