Столичната дирекция на вътрешните работи предприема необходимите мерки за охрана на обществения ред и безопасност на движението в столицата във връзка с предстоящия мач - финал за Купата на България на 22 май, четвъртък, от 19 часа на стадион "Българска армия".
Преди, по време и след провеждане на спортната среща полицейските служители ще следят за опазването на реда и за недопускането на инциденти на територията на града. Около спортното съоръжение ще бъде обособена зона, в която зрителите ще бъдат пропускани през изградени контролно - пропускателни пунктове след щателна проверка от полицейски служители. Предприети са стриктни мерки за недопускане на посетители, които имат наложена забрана за посещение на спортни мероприятия. Малолетни ще се допускат на територията на стадиона само с пълнолетен придружител и предварително попълнена декларация, която може да бъде изтеглена от интернет.
Униформените ще следят за недопускане на зрители във видимо нетрезво състояние, както и за носене на забранени предмети и вещи /огнестрелно оръжие, пиротехнически изделия, ножове, палки, боксове, бутилки, в това число и парфюми и чадъри/. Ангажимент по охраната на спортната среща има частна охранителна фирма, чиято задача е да следи за опазване на реда на територията на стадиона по време на провеждане на срещата. При дейността ѝ ще бъдат подпомагана от полицейски служители, които ще се намесват при възникнала необходимост.
За да бъде избегнато струпване, поради детайлните и строги проверки, Столичната полиция приканва зрителите да се възползват от по-ранното отваряне на входовете на стадиона. Вратите за посетители ще бъдат отворени в 16:30 часа.
От СДВР призовават феновете да се въздържат от правонарушения и противообществени прояви преди, по време и след провеждането на спортното събитие.
Временно затруднение и спиране на движението в централната градска част
От 10:00 часа до 20:00 часа на 22 май се забранява престоят и паркирането на пътни превозни средства, с изключение на автомобили на участниците в мероприятието, както следва:
- на паркинга на моста пред Национален стадион "Васил Левски“
- на ул. "Ген. Гурко" между бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" и ул. "Любен Каравелов"
От 14:00 до 20:00 часа на 22 май се забранява престоят и пракирането на пътни превозни средства, с изключение на автомобилите на участниците в мероприятеието, на ул. Митрополит Кирил Видински между ул. Елин Пелин и ул. Йосиф Стефанов.
Движението около стадион "Васил Левски“ ще бъде затруднено през целия ден 22 май, като поетапно ще бъдат затваряни булеварди и улици в непосредствена близост до спортното съоръжение по усмотрение на органите на реда. БПФЛ се извинява на столичани за причиненото неудобство.
Снимка: Lap.bg
Как да носите еспадрили: Идеалната обувка за топлите сезони
Божанов: След изборите ПБ промениха реториката
Йотова връчва мандата за съставяне на правителство на 7 май
Политолог: Опозицията подканва Радев към смели реформи
Нови молекули дават надежда за възстановяване на нервните увреждания при множествена склероза
Има една емоция, която ни носи смисъл и ни кара да виждаме света с нови очи
Бронхиална астма – симптоми, диагностика и съвременно лечение
Защо мобилността е толкова важна, колкото и силата?
Компанията AltoVolo извърши първи полет с прототип на въздушно такси
Метеорният поток Ета-Аквариди достига своя пик: Защо е специален
Астрономи откриха необичайна звезда, която напуска Млечния път със скорост от 523 км/с
НАСА подготвя космическия телескоп „Роман“ за изстрелване – ще изследва Вселената
На Гергьовден: Временно затварят движението на автомобили в центъра на Варна
Дъжд и гръмотевични бури на 7, 8 и 9-ти май
Летище Варна отбелязва 15,8% ръст на пътниците през първото тримесечие на 2026 година
С 1.5 млн. лева за кърпежи на дупки разполагат кметствата във Варна
Двама нови заместник-кметове влизат в екипа на Благомир Коцев
5 мита за „Гражданската отговорност“, които могат да ви струват книжката
„Talk 26: Устойчив град“: Липсата на цялостна визия забавя развитието на София
Силни финансови отчети и поевтиняването на петрола насърчават Wall Street*
Coinbase съкращава 14% от персонала си заради нестабилността и АІ