ЦСКА победи "Арда" с дебютни голове на Джейсън Локило и Мика Пинто

"Червените" са на осмо място в класирането с 20 точки

16.02.2025 | 19:42 Редактор:

Джейсън Локило вкара гол и направи асистенция за победа на ЦСКА с 2:0 срещу "Арда" в мач от 21-ия кръг на българската футболна efbet Лига. "Червените", които спечелиха за първи път в официален мач през календарната година, вече са на осмо място в класирането с 20 точки и две по-малко от седмия "Берое". 

ЦСКА поведе в деветата минута на срещата със страхотно попадение на Джейсън Локило. Конгоанският нападател получи топката по лявото крило и отправи силен шут в близкия ъгъл, а стражът на гостите Анатолий Господинов не успя да отрази удара. Така Локило се разписа за първи път от началото на сезона в българското първенство. 

Само две минути по-късно и "Арда" стигна до попадение, което обаче бе отменено от главния съдия Красен Георгиев.

Второто полувреме започна с голям пропуск на Локило, но "червените" продължаваха да доминират и логично стигнаха до втори гол. Конгоанецът се реваншира в 63-та минута с красив извеждащ пас с пета за Мика Пинто, който досущ като него отбеляза първия си гол за сезона в efbet Лига. 

Така "Арда" загуби с 0:2 на "Армията", но остана с шест точки пред ЦСКА в класирането. 

Вижте повече във видеото.

Снимка: Lap.bg