"Лудогорец" победи "Локомотив" (София) с 2:0 в среща от 9-ия кръг на Първа лига. С този успех възпитаниците на Захари Сираков окупираха върха в класирането.
Така родният хегемон остава и единственият отбор, който е без загуба от началото на кампанията. Разградчани са изиграли и мач по-малко заради отлагането на срещата с "Ботев" (Пд).
Успехът за "орлите" на "Хювефарма арена“ донесоха Спас Делев и Руан Крус. Родният национал откри резултата в 33-ата минута, а бразилецът подпечата победата в 60-ата минута.
Така тимът на Захари Сираков събра актив от 22 точки и е на върха във временното класиране. "Локо" (София) пък регистрира пети пореден двубой без победа и е на 11-ата позиция с 9 пункта.
Четете повече в gol.bg
Вижте повече във видеото.
Снимка: lap.bg
Татарова: Разбрах от медиите, че съм освободена от поста
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Размяна на удари между САЩ и Иран постави под въпрос примирието в Близкия изток
Първи проверки по морето: 11 установени нарушения по плажове и в заведения
Варна: Публично обсъждане по проекта на Годишния план за социалните услуги през 2027 г. ще се проведе на 3 юли
Демерджиев пусна кадри от спецакцията във варненския район "Приморски"
Венецуела беше разтърсена от вторичен трус с магнитуд 4,7
Търсенето на природен газ в ЕС расте с 2,5% през 2025 г.
Изтеглянето на войските на САЩ хвърля сянка върху редица германски градове
Украйна е атакувала Белгородска област 76 пъти през изминалия ден
САЩ нанасят удари срещу Иран след атака с дрон срещу товарен кораб
преди 1 година