Загубата на Португалия от Грузия с 0:2 в последната среща от група F на Евро 2024 беше първо поражение след 12 поредни победи в официални мачове за селекционера Роберто Мартинес.
Наставникът бе недоволен от съдийството и спестена дузпа срещу Кристиано Роналдо.
"ВАР не беше последователен, защото има ситуация с Кристиано. Говорим за това какво може да направи VAR. Може да погледне назад и да даде дузпа. Ситуацията в 27-ата минута е още по-ясна, повече от дузпа, отколкото тази, която получиха грузинците", заяви Мартинес.
Той призна, че португалците са започнали лошо играта още в самото начало.
"Когато губим, това е смесица от ситуации. Това, че допуснахме гол в началото, той им даде енергия, сила и вяра... Голът е фактор. Продължихме да се опитваме да контролираме играта, но когато противникът има предимство да се защитава, е различно. Започнахме и това беше друг мач, не беше мач, който трябваше да спечелим. Допускането на гола още във втората минута, наистина подчерта това, което съперникът искаше да направи. Винаги сме имали добра нагласа, гледали сме към вратата и сме се опитвали да вкараме гол. Днес срещу Грузия имаше ключови моменти, вторият гол, цялата енергия и представянето на вратаря... Трябва да ги поздравим", каза още треньорът на Португалия.
Четете повече в gol.bg
Летище Катания възобнови полетите, след като тревогата за Етна беше понижена
Рецептата Dnes: Шоколадова торта с кафе
Дизелът поскъпва двойно по-бързо от бензина: Каква е причината?
Туск предупреди: "Само силните ще избегнат войната" на фона на мащабен военен парад в Полша (СНИМКИ)
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Заснеха уникално създание с прозрачна глава в „Зоната на здрача“
Откриха неизвестен досега разлом под Ню Джърси, причинил земетресението от 2024 г.
Най-големият електрически самолет в света X1 извърши първия си полет
Патриарх Даниил: Света Богородица не е оставила света и продължава да закриля своите чеда
През август термометрите удрят до 39 градуса, много дъжд през октомври и ноември
Задължителната физзарядка се връща в училищата за учениците от I до IV клас
Бургас изглежда по-добре от Варна, но изостава още повече по заплати, БВП на човек и диверсификация на бизнеса
Пълни плажове и заведения във Варна на 15 август
Руската блокада на Черно море срина износа на зърно от Украйна в разгара на жътвата
Военновременната икономика на Русия води до непосилен за компаниите ръст на заплащането
Симулация е разкрила уязвимост в доставките на алуминий за САЩ месеци преди войната с Иран
Роботакситата се сблъскват с най-непредвидимия фактор – хората