"Челси" записа четвъртата си поредна победа във Висшата лига

"Сините" имат само една загуба в последните си 14 шампионатни срещи

16.05.2024 • 07:07 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
"Челси" записа четвъртата си поредна победа във Висшата лига

"Челси" записа 4-ата си поредна победа във Висшата лига, след като победи с 2:1 "Брайтън" като гост в отложен двубой като гост.  "Сините" имат само една загуба в последните си 14 шампионатни срещи и от началото на февруари регистрират сериозно подобрение в представянето си, което бе потвърдено и на южния бряг. 

С 60 точки лондончани вече са 6-и и ако останат на тази позиция със сигурност ще играят в Европа догодина. Те може и да завършат 5-и при победа в последния си мач и загуба на "Тотнъм" от "Шефилд Юнайтед". 

На "Амекс" Коул Палмър откри с отличен удар с глава в 34-ата минута, като отбеляза 25-ия си гол през  сезона. След паузата резервата Кристофър Нкунку направи 2:0 след подаване на Мало Густо. 

Гостите контролираха мача преди в 88-ата минута капитанът Рийс Джеймс, който се появи  от пейката, изрита Жоао Педро и получи глупав червен картон, пише gol.bg.

Това даде надежди на "чайките", които върнаха един гол чрез Дани Уелбек в 97-ата минута, който се разписа отблизо, а въпреки някои нервни моменти след това, гостите все пак удържаха триумфа.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички