"Арда" удържа на ЦСКА 1948 и стигна до 1:1 в Бистрица

Битката за Лигата на конференциите се ожесточава

29.04.2024 | 20:11 Редактор: Деси Николова

ЦСКА 1948 не успя да сломи "Арда" (Кърджали) в първата им среща от плейофите във втората четворка. Двата тима извъртяха 1:1 на стадиона в Бистрица, а гостите завършиха мача с човек по-малко заради директен червен картон на рожденика Борислав Цонев в 64-ата минута.

Така битката за 7-ото място, което осигурява бараж за последната квота за участие в Лигата на конференциите, се ожесточи. Тимът на Николай Киров - Белия поведе в резултата в 27-ата минута чрез Чинонсо Офор. Хората на Валентин Илиев изравниха чрез Педриньо в 57-ата минута.

По този начин ЦСКА 1948 засега временно излезе на заветното 7-о място с актив от 44 точки, колкото има и "Ботев" (Пловдив). "Арда" е 9-ти с 40 пункта и също запазва шансовете си в битката за участие на баража за Европа.