Виктория Томова започна с победа в Чарлстън

29-годишната българка победи Маяр Шериф с 6:4, 3:6, 6:2

02.04.2024 | 07:19 Редактор: Вяра Димова

Първата ракета на България Виктория Томова спечели първия си мач на клей за сезона и се класира за втория кръг на турнира по тенис УТА 500 в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 922 573 долара. 29-годишната националка победи Маяр Шериф (Египет) с 6:4, 3:6, 6:2 за 2:36 часа.

Българката направи един пробив в седмия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Шериф все аванс от 4:0 и след 6:3 изравни резултата. В третия сет Томова спечели четири поредни гейма от 2:2 до 6:2 и затвори срещата с първия си мачбол.

Националката заработи 30 точки за световната ранглиста и 6940 долара, а следващата ѝ съперничка ще бъде поставената под номер 3 в схемата Мария Сакари (Гърция). Двете са играли три мача досега, а гъркинята води с 2:1, след като взе последните два двубоя на "Уимбълдън" през 2022 и на "Юнайтед къп" през 2023 година, предаде БНР.