Ново поражение за "Сакраменто", Везенков и този път пропусна игра

Тимът не победи "Далас Маверикс"

30.03.2024 | 10:27 Редактор: Вяра Димова
Ново поражение за

Най-добрият спортист на България за 2023 г. - Александър Везенков, пропусна още един мач за клубния си "Сакраменто Кингс". Този път той не изгледа новото поражение на "кралете", като този път те бяха победени от "Далас Маверикс". Това е второ поредно поражение срещу същия съперник, като този път играчите на Далас направиха обрат и стигнаха до кройното 107:103 (26:34 25:26 22:22 34:21).

Мачът бе пряк сблъсък за топ 6, като "Маверикс" запазиха шестото си място с 44-29, докато "кралете" останаха осми с 42-31.

"Сакраменто Кингс" водеше с 9 точки в началото на четвъртата част. "Далас" обаче я взе с 34:21. Така гостите спечелиха в Голдън 1 Център със 107:103. Традиционно Де'Аарън Фокс реализира най-много точки за "Сакраменто". Кайри Ървинг блесна за гостите с 30 точки. Лука Дончич пак се вихри с 26 точки, 9 борби и 12 асистенции, предаде БТА.

Гостите разчитаха на Дончич, Ървинг, Данте Екзъм, Пи Джей Уишингтън и Даниел Гафърд за последните минути на мача, което е много силна петица както в офанзивен, така и в дефанзивен план. Данте пропусна няколко отворени стрелби, но реши мача с тройка за 106:103.

Снимка: архив, БГНЕС