Меси поведе "Интер" (Маями) към 1/4-финалите на КОНКАКАФ Шампионската купа

Аржентинската звезда се отличи с гол и асистенция

14.03.2024 | 09:09 Редактор: Беатрис Младжова
Меси поведе

Гол и асистенция на Лионел Меси помогнаха на "Интер" (Маями) да стигне до четвъртфиналите на КОНКАКАФ Шампионската купа след победа с 3:1 над "Нешвил" в реванша от осминафиналите.

На стадион "Чейз" във Форт Лодърдейл "Интер" поведе още в 8-ата минута на мача, когато Меси подаде за попадението на нападателя Луис Суарес.

В средата на полувремето аржентинецът сам отбеляза втория гол. А във втората част на мача Робърт Тейлър, който замени Меси след почивката, увеличи аванса на "Интер", информира gol.bg.

Гостите върнаха един гол в последните минути на мача - точен бе Сам Съридж. "Интер" (Маями) победи с общ резултат 5:3, като първата среща завърши наравно (2:2).

На четвъртфиналите тимът на Меси и Суарес ще срещне победителя от мача "Монтерей" – "Синсинати".