След измъчена победа над "Брентфорд" с 2:1 "Арсенал" е на върха във Висшата лига

Кай Хаверц вкара победния гол в последните минути на срещата

09.03.2024 | 22:09 Редактор: Елеонора Танева
След измъчена победа над

Късен гол на Кай Хаверц донесе скъпоценно 2:1 на "Арсенал" срещу "Брентфорд" в 28-ия кръг на Висшата лига. Артилеристите имаха големи трудности след огромен гаф на вратаря Аарън Рамсдейл, но все пак спечелиха и поне до утре оглавиха класирането с 64 точки.

Домакините поведоха в19-ата минута - Уайт получи възможност и центрира отлично, а Деклан Райс засече с глава и реализира хубаво попадение.

В самия край на полувремето "Брентфорд" шокиращо изравни след огромен гаф на вратаря Рамсдейл. Той получи от Габриел, но се забави да изчисти, а след като изрита топката тя се отби в плъзналия се по тревата Йоан Уиса и топката спря в мрежата. Ужасен гол за "Арсенал" и напрежение за домакините.

Артилеристите стигнаха до победния гол в 86-ата минута - Йодегор намери Уайт, който отново центрира отлично,  а Хаверц засече с глава и вкара скъпоценния гол, пише gol.bg.