Драма в Бистрица: ЦСКА пречупи в продължението 10 от ЦСКА 1948 с 2:1

Асприля и Скаршем вкараха за "армейците"

09.03.2024 | 17:07 Редактор: Елеонора Танева

ЦСКА съсече ЦСКА 1948 като гост с 2:1 в среща от 24-ия кръг на Първа лига, която се игра на стадиона в Бистрица. Победният гол падна дълбоко в добавеното време.

ЦСКА 1948 откри резултата в 11-ата минута чрез Евгений Сердюк. Той се бе озовал на отлична позиция и засече центрирането на Педриньо.

Гостите бяха доста по-дейни, но пък трудно стигаха до точни изстрели, за разлика от своя съперник. Домакините обаче останаха с човек по-малко точно преди паузата, когато Пишчевич получи червен картон.

В средата на второто полувреме численото предимство на ЦСКА доведе до натиск и Данило Асприля изравни след подаване на Линдсет.

В 93-ата минута резервата Улаус Скаршем стана герой за гостите, възползвайки се от втората асистенция в мача на Линдсет.

Така ЦСКА събра 51 точки и се изравни с лидерите "Лудогорец" и "Черно море". ЦСКА 1948 е шести с 37 пункта, изоставайки на седем зад "Локо" (Пловдив) и "Левски".