Технически проблем спъна Никола Цолов по пътя към победата в Бахрейн

Българският пилот завърши четвърти в спринта, но записа най-доброто си класиране в кариерата

01.03.2024 | 15:34 Редактор: Вяра Димова

Технически проблем с двигателя лиши българския пилот във Формула 3 Никола Цолов от първата му победа в шампионата на пистата "Сахир" в Бахрейн.  Нашето момче направи силно състезание, но в крайна сметка остана четвърти в спринта, като това все пак бе най-доброто му класиране в кариерата и той откри сезона със 7 точки в актива си.

Цолов стартира втори в състезанието, но още в първия завой атакува от външната страна потеглилия първи свой съотборник в ART Grand Prix Лорънс ван Хьопен и поведе.

Утре предстои основното състезание от програмата на Формула 3 в Бахрейн, което стартира в 11 ч. българско време и ще е дълго 22 обиколки, а в него Никола Цолов ще стартира от 11-о място.