"Фиорентина" обърна "Лацио" и го изпревари в класирането

Двата отбора са съответно седми и осми в таблицата

27.02.2024 | 07:33 Редактор: Тодор Петров

"Фиорентина" направи страхотен обрат срещу "Лацио" от 0:1 като домакин в среща от 26-ия кръг на италианската Серия "А". Мачът се игра на стадион "Артемио Франки" във Флоренция.

Единственото попадение през първата част отбеляза Луис Алберто в 45-ата минута след асистенция на Матео Гендузи. Така гостите излязоха напред в резултата.

През втората част "виолетовите" притиснаха своя противник и в 61-ата минута младият Майкъл Кайоде изравни.

Седем минути по-късно Николас Гонзалес изпусна дузпа за "Фиорентина", забивайки топката в гредата, но минута по-късно Джакомо Бонавентура все пак даде аванс на домакините.

Това беше първо поражение за "римските орли" от този съперник. До момента те бяха в серия от 5 мача без загуба от "Фиорентина".

Победата изкачи "виолетовите" на седмата позиция с 41 точки. "Лацио" е 8-и с 40.