С исторически хеттрик на Дибала "Рома" тресна "Торино" с 3:2

"Вълците" са само на 4 точки от четвъртата позиция

27.02.2024 | 07:21 Редактор: Тодор Петров
С исторически хеттрик на Дибала

Пауло Дибала вкара хеттрик и донесе победата на "Рома" с 3:2 над "Торино" в 26-ия кръг от Серия А. Благодарение на успеха "Вълците" са само на 4 точки от четвъртата позиция, където се намира "Болоня".

За Дибала това е първи хеттрик от 2018 г., а той е под №92 в историята на "Рома" и първи за играч на клуба от Николо Дзаниоло през 2022 г.

Дибала откри в 42-ата минута от дузпа. Нарушение на Сазонов срещу Азмун донесе дузпата, която бе реализирана от аржентинеца. Само 2 минути след това Дуван Сапата изравни. Той засече с глава центриране на Беланова от фланга.

Веднага след почивката Дибала вкара втори гол с прекрасен удар от дистанция. След това и Лукаку се появи в игра и асистира за третия гол на аржентинеца.

Две минути преди края "Торино" върна едно попадение. Опит за центриране на Ричи бе отклонен от Дийн Хуйзен в собствената врата, но "Торо" нямаше сили за повече, пише gol.bg.