Гол на Фоудън срещу "Борнемут" доближи "Ман Сити" на точка от върха

"Ливърпул" има само една точка повече в битката за титлата

24.02.2024 | 21:41 Редактор: Тодор Петров
Гол на Фоудън срещу

С гол на Фил Фоудън "Манчестър Сити" победи с 1:0 като гост "Борнемут" и отново се доближи само на точка от лидера в класирането на Висшата лига "Ливърпул".

През първото полувреме "гражданите" имаха много сериозно игрово предимство, но стигнаха само до един гол, който бе дело на Фоудън в 24-тата минута. Английският национал бе на правилното място, за да довкара топката във вратата след удар на Ерлинг Холанд и спасяване на вратаря Нето.

"Борнемут" изравни играта през втората част, а последните минути "черешките" бяха и по-добрият тим на терена. Най-сериозната си възможност за гол те пропуснаха в добавеното време, когато турският нападател Енес Юнал с удар с глава от границата на вратарското поле прати топката от външната страна на гредата, предаде БТА.

С успеха "Манчестър Сити" събра 59 точки след 26 мача, като само "Ливърпул" има повече - 60. "Борнемут" е на 14-а позиция с 28 точки.