Десетима от "Пирин" удариха с 2:1 "Ботев" във Враца

Данило Полонский откри за "орлетата"

23.02.2024 | 17:30 Редактор: Вяра Димова

Отборът на "Пирин" (Благоевград) постигна много ценна победа с 2:1 като гост над прекия си конкурент за оставане в efbet Лига "Ботев" (Враца). Срещата, която се игра на стадион "Христо Ботев" във Враца, премина с размяна на преимуществото през двете полувремена, като фактор за това бе и изгонването на халфа на гостите Аймен Суда още в края на първото полувреме.

С победата "Пирин" събра 19 точки от 22 мача, с които заема 14-о място в класирането. "Ботев" (Враца) е на предпоследното 15-о място с 13 точки.

Двубоят започна с по-активна игра на домакините, но това не им донесе някакви сериозни опасности пред вратата на Максим Ковальов. Петнадесет минути по-късно "Пирин" успя да поведе. След късо изпълнение на корнер топката бе центрирана в наказателното поле, където Полонский успя да изпревари личния си пазач и да вкара за 0:1.

Тоталното превъзходство на "Пирин" обаче секна в 41-вата минута, когато Аймен Суда получи втори жълт картон и гостите останаха с десет души на терена.

В 68-мата минута "Пирин" вкара втори гол. Резервата Арно Люзаядио надбяга защитата на "Ботев" по десния фланг, достигна до топката на аутлинията и моментално я върна пред вратата. Там нахлуващият от втора позиция Юго Комано пръв стигна до нея и от около седем метра не сбърка за 0:2.

В 89-ата минута влезлият като резерва Ласана Н'Диайе върна надеждите на домакините за поне точка. В дебюта си за врачани малиецът вкара с бомбен удар с левия крак от границата на наказателното поле, за да направи резултата 1:2.

Снимка: архив, lap.bg