"Ман Сити" се измъчи с "Брентфорд", но с гол на Холанд излезе втори

"Гражданите" вече са с една точка по-малко от лидера "Ливърпул"

21.02.2024 | 07:08 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Сити" се измъчи, но все пак надви "Брентфорд" с 1:0 в отложен мач от 18-ия кръг и излезе втори във Висшата лига с 56 точки – с една по-малко от "Ливърпул" и една пред "Арсенал".

Ерлинг Холанд вкара победния гол в средата на второто полувреме и така за първи път отбеляза срещу "Пчеличките", срещу които до момента не бе вкарвал. Шампионите трябваше да спечелят и по-убедително, но пропуснаха доста положения.

В 71-ата минута домакините отнеха в своята половина и Алварес веднага подаде към Холанд. Кристофър Айер се подхлъзна, норвежецът напредна и останал сам срещу вратаря реализира с нисък удар в ъгъла. Така Холанд се върна към головете след пропуските си срещу "Челси".

Голът успокои домакините и малко след това Холанд вкара отново, но последва преразглеждане от ВАР и попадението бе отменено заради тъкна засада на асистента Уокър.

Това все пак не се оказа фатално и "Ман Сити" стигна до победата. "Брентфорд" остана с 25 точки, на 5 от опасната зона.