"Интер" взе крехък аванс срещу "Атлетико" преди реванша в Мадрид

Марко Арнаутович се разписа за победното 1:0 в Милано

21.02.2024 | 06:55 Редактор: Тодор Петров

Влезлият от пейката на полувремето Марко Арнаутович пропусна две отлични положения, но вкара победния гол за "Интер" за крайното 1:0 над "Атлетико" (Мадрид) в първи осминафинален мач в Шампионската лига.

Попадението на австриеца в 78-ата минута се оказа единственото в двубой, в който "Интер" доминираше. "Нерадзурите" обаче вкараха само едно попадение във вратата на съперника и всичко ще се реши в реванша на 13 март на "Уанда Метрополитано".

"Интер" и "Атлетико" се бяха срещали само веднъж в историята – финал за Суперкупата на Европа през 2010 г., който испанците спечелиха.

В 78-ата минута Лаутаро се възползва от контраатака, но не успя да преодолее Облак, който спаси. Арнаутович обаче бе първи за добавката и този път не сбърка – 1:0.

Това бе едва четвърти гол на нападателя в кариерата му в Шампионската лига и първи във фаза на елиминации.