"Олимпиакос" разби с 4:1 ПАОК, Кирил Десподов вкара почетното попадение за тима си

Българският национал получи жълт картон

18.02.2024 | 22:15 Редактор: Елеонора Танева

Капитанът на българския национален отбор - Кирил Десподов, отбеляза изравнителното попадение за своя ПАОК в дербито на 23 кръг на гръцкото първенство срещу "Олимпиакос". Така двата отбора се прибраха на почивката при резултат 1:1.

Гостите от Пирея откриха резултата в 29-ата минута с гол на Фран Наваро, а българското крило получи жълт картон в 13-ата минута заради грубо нарушение, пише "Фокус".

Бившият играч на "Лудогорец" попадна в прегръдките на съотборниците си в 39-ата минута, след като с премерен изстрел по земя от границата на наказателното поле остави безпомощен стража на "Олимпиакос".

През втората част играчите на Хосе Луис Мендилибар вкараха три безответни гола - Даниел Поденс в 54-ата, а крайният резултат оформи резервата Аюб Ел Кааби в 83-ата и 90-ата.

ПАОК заема второ място във временното класиране с 51 точки, докато "Олимпиакос" е на четвърта позиция с 47 точки.