С обрат срещу "Лацио" с 2:1 "Болоня" продължи борбата за Топ 4 на Шампионската лига

Тимът се изравни с "Аталанта"

18.02.2024 | 16:47 Редактор: Елеонора Танева
С обрат срещу

Отборът на "Болоня" постигна впечатляваща победа над "Лацио" с 2:1 в Рим.

Домакините, които преди няколко дни победиха Байерн Мюнхен в първия си мач от осминафиланите на Шампионската лига, влязоха по-добре в мача и поведоха в 18-ата минута, когато Густав Исаксен бе точен след асистенция на Чиро Имобиле.

"Болоня" обаче постепенно вдигна оборотите и преди да изтекат 40 минути игра Усама Ел Азузи изравни за гостите.

"Болоня" стигна до пълния обрат в 78-ата минута, когато звездата на тима Йозуа Циркзее, който е следен от "Милан", вкара от воле в долния ляв ъгъл на вратата.

Благодарение на трите точки "Болоня" се изравни с "Аталанта" и продължи борбата за Топ 4, чиито места гарантират класиране за Шампионската лига. "Лацио" е на осмо позиция между тимовете на "Фиорентина" и "Наполи".