10 от "Левски" тръгнаха с победа през 2024 г.

"Сините" сломиха "Пирин" в Благоевград с 2:1

17.02.2024 | 19:06 Редактор: Вяра Димова
10 от

С човек по-малко "Левски" победи с 2:1 като гост "Пирин" (Благоевград) в първия мач за двата отбора от пролетния дял на efbet Лига. В герой за "сините" се превърна Рикардиньо, който донесе успеха в 40-ата минута след безумна грешка на защитника на домакините Моду Диане.

Малко преди това гостите останаха с човек по-малко на терена заради директен червен картон на Хосе Кордоба.

Столичани поведоха чрез Марин Петков, "орлите" изравниха с гол на Юго Комано. По-интересните моменти в мача бяха през първото полувреме, а след почивката Пирин така и не се възползва от численото си предимство и не застраши сериозно Пламен Андреев.

Загубата на домакините можеше да бъде и по-изразителна, ако не бяха добрите намеси на Максим Ковальов през втората част.

С победата "Левски" събра 38 точки и се изкачи на 4-то място, докато "Пирин" остава с 16 пункта и заема 14-та позиция.

В следващия кръг "сините" приемат "Арда" (Кърджали).