Кот д'Ивоар триумфира с Купата на Африка след обрат срещу Нигерия

"Слоновете" спечелиха с 2:1 в редовното време

12.02.2024 | 06:48 Редактор: Тодор Петров

Домакинът Кот д'Ивоар спечели титлата на Купата на африканските нации след успех с 2:1 след обрат от 0:1 срещу Нигерия във финала. Мачът за трофея се игра на олимпийския стадион "Аласан Уатара" в столицата на Брега на слоновата кост - Абиджан.

Единственото попадение през първата част отбеляза защитникът Вилиам Трост-Еконг. Това се случи в 38-ата минута, давайки аванс на нигерийците.

През второто полувреме "слоновете" направиха пореден обрат на този турнир. Франк Кесие изравни в 62-ата минута, а звездата на тима Себастиан Алер направи обрата пълен след гол в 81-ата минута.

Домакините на този форум печелят за трети път в историята си Купата на африканските нации след шампионатите през 1992 година и 2015 година. Нигерия остава с 3 титли.