С хеттрик на Фоудън "Ман Сити" обърна "Брентфорд" и се залепи за "Ливърпул"

"Гражданите" са с мач по-малко от "мърсисайдци" в битката за титлата

06.02.2024 | 07:08 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Сити" победи "Брентфорд" след обрат от 0:1 на 3:1 като гост в среща от 23-ия кръг на Висшата лига на Англия. Мачът се игра на стадион "Брендфорд Къмюнити" в Лондон.

Домакините откриха резултата чрез французина Неал Мопе в 21-ата минута след асистенция на Марк Флекен. "Гражданите" изравниха в самия край на първата част след гол на Фил Фоудън в 3-ата минута на продължението.

Фоудън продължи с добрите си игри през втората част и вкара нови две попадения, с което донесе трите точки на шампионите, както и регистрира хеттрик на сметката си. Той отбеляза в 53-ата минута след асистенция на Кевин де Бройне, а 17-минути по-късно оформи крайното 3:1 след пас на мегазвездата Ерлинг Холанд.

С успеха "Манчестър Сити" събра актив от 49 точки и вече е втори във Висшата лига - на 2 точки зад лидера "Ливърпул", но и с мач по-малко от "мърсисайдци".