"Уувърхемптън" разнебити "Челси" на "Стамфорд Бридж"

"Вълците" победиха с 4:2 като гости

04.02.2024 | 18:10 Редактор: Тодор Петров

"Уувърхемптън" победи "Челси" с убедителното 4:2 като гост в среща от 23-ия кръг на Висшата лига на Англия. Мачът се игра на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон.

Коул Палмър откри резултата за домакините с гол в 19-ата минута. Асистенцията беше на Мойзес Кайседо.

Матеуш Куня изравни само 3 минути по-късно, а французинът Аксел Дизази си отбеляза автогол в 43-ата минута, за да направи обрата пълен в полза на "вълците".

Отново Куня отбеляза в 63-ата минута след пас на Педро Нето, а в 80-ата бразилецът регистрира хеттрик, вкарвайки от дузпа. Крайното 4:2 фиксира 39-годишният ветеран Тиаго Силва в 86-ата минута.

Това беше трета поредна победа за "Вълците" над "сините" от Лондон в последните три двубоя между тях, пише "Фокус". С успеха "Уувърхемптън" събра актив от 32 точки и излезе пред "Челси" във временното класиране. "Сините" са 11-и с 31 точки.