Домакинът на CAF Кот д'Ивоар изхвърли Сенегал с дузпи

Двата отбора завършиха 1:1 в редовното време

30.01.2024 | 07:27 Редактор: Тодор Петров

Домакинът на Купата на африканските нации Кот д'Ивоар изхвърли Сенегал от турнира. Двата отбора завършиха 1:1 в редовното време и продълженията, а при дузпите по-точни се оказаха играчите на Кот д'Ивоар, печелейки с 5:4.

Играчът на арабския "Ал-Шабаб" Хабиб Диало отбеляза още в 4-ата минута след асистенция на мегазвездата и бивш играч на английския "Ливърпул" Садио Мане. Това беше и единственият гол през първата част.

В края на редовното време Франк Кесие изравни за Кот д'Ивоар от дузпа, за да се стигне до продължения и дузпи.

Там играчът на "Нотингам" Муса Ниаките единствен сгреши третия наказателен удар за Сенегал, а на свой ред Кот д'Ивоар вкара всички свои дузпи чрез Пепе, Куаме, Алер, Орие и Кесие, за да продължи в надпреварата.

В битка за място на полуфинал Сенегал ще играе срещу спечелилия сблъсъка между Мали и Буркина Фасо.