Илия Груев с цял мач за "Лийдс" при ценна победа над "Престън"

Българинът беше в основата на първото попадение на тима си

21.01.2024 | 17:24 Редактор: Искра Ангелова
Илия Груев с цял мач за

Националът Илия Груев беше с основен принос за победата на "Лийдс Юнайтед" с 2:1 у дома над "Престън" в мач от 28-мия кръг на Чемпиъншип. Българинът игра през цялото време на срещата и беше в основата на първото попадение на тима си.

Гостите изненадващо поведоха в резултата още във 2-та минута с гол на Уил Кийн, но в 6-та Даниел Джеймс изравни. Атаката трудна с прекрасна игра в централната зона на терена на Груев, който подаде към Жуниор Фирпо по лявото крило, чието центриране бе засечено с глава от уелския национал.

"Лийдс" имаше превъзходство по време на мача, но така и не успя да реализира положенията си. Така се стигна до 3-та минута на добавеното време, когато резервата Жоел Пиру реализира хладнокръвно дузпа, отсъдена за игра с ръка на Райън Ледсън в наказателното си поле, информира gol.bg.

С този успех "Лийдс" се изкачи до 4-то място в Чемпиъншип с 54 точки, на 4 зад "Саутхемптън" и "Ипсуич". Убедително води "Лестър" с 65.